Všetko je možné, ak sa snažíte dosiahnuť svoje sny, odkazuje olympionička Remeňová.

Vsetko je mozne ak sa snazite dosiahnut svoje sny odkazuje olympionicka Remenova

Príbeh olympioničky Márie Remeňovej: Cesta za snami z Oravy

Slovenská biatlonistka Mária Remeňová, rodáčka z Hruštína, sa pripravuje na svoju olympijskú premiéru, ktorá sa uskutoční v Taliansku. Tento moment je výsledkom jej neustálej driny a odhodlania, ktoré sa začalo už v detstve. V pätnástich rokoch, keď ju jej učiteľka telesnej výchovy vybrala na okresné preteky v cezpoľnom behu, netušila, že touto výhrou sa otvorí dvere do sveta vrcholového športu.

Mária nie je sama na ceste k olympijskému úspechu. Jej sestra Zuzana, ktorá taktiež robila biatlon, tesne premeškala príležitosť zúčastniť sa olympiády, no obidve sa tešili z úspechu, ktorý dosiahli na nedávnych majstrovstvách Európy v Nórsku, kde obsadili krásne šieste miesto v štafete. Mária odletela do dejiska olympijských hier s pocitom zodpovednosti a túžbou preukázať, čo je v nej.

Na otázku o nadchádzajúcich pretekoch sa Mária zverila, že nie je spokojná so svojím posledným vystúpením vo Svetovom pohári, kde skončila na 20. mieste. „Som typ človeka, ktorý od seba očakáva vždy viac,“ povedala. V Novej Meste na Morave si uvedomila, že aj keď sa jej výsledok zdá byť dobrý, je presvedčená, že má potenciál na lepšie výkony. „Bola som trošku spokojná, ale viem, že som mohla dosiahnuť viac, keby som sa vyhla chybám pri streľbe a zvládla záverečné kolo bez kŕčov,“ dodala.

Na otázku o forme pred olympiádou si bola istá, že jej výkony sa zlepšujú. Počas majstrovstiev v Nórsku sa cítila stále lepšie a verí, že tento trend bude pokračovať aj v olympijských pretekoch.

Podpora z rodiny a túžba po úspechu

Jej rodina, ktorá ju vždy podporovala, mala v jej ceste k olympijskému snu zásadnú úlohu. Na otázku, aké rady dostala od svojich rodičov, Mária uviedla, že jej otec ju vždy učil, aké dôležité je prekonávať prekážky a nevzdávať sa. „Uvedomujem si, koľko obetí a tvrdého tréningu si žiada tento šport,“ povedala Mária.

Keď si premietla všetko, čo musela obetovať pre dosiahnutie svojho snu, uznala, že táto cesta nebola jednoduchá. „Samozrejme, je to ťažká práca, ale verím, že každý moment sa oplatí, keď stojím na štarte olympijských hier,“ dodala s dôrazom.

Ohlasy a očakávania pred olympiádou

Mária sa podelila aj o svoj smútenie nad tým, že jej sestra neodcestuje spolu s ňou. „Bola som veľmi šťastná, že idem ja, no na druhej strane ma mrzí, že tam nemôže byť Zuzana. Spoločne by sme sa povzbudzovali a bolo by to pre nás obidve oveľa osobnejšie,“ povedala. Avšak Zuzana má teraz ešte väčšiu motiváciu, aby na sebe pracovala a raz sa tiež dostala na olympiádu.

Očakávania sú vysoké, ale Mária sa snaží nielen skončiť medzi najlepšími, ale aj zažiť olympijský duch a nadšenie, ktoré s touto udalosťou prichádza. „Teším sa na atmosféru a verím, že to bude skutočne nezabudnuteľný zážitok,“ uzavrela Mária Remeňová.