Pápež Lev XIV. sa nasťahuje do bytu v Apoštolskom paláci.
Pápež Lev XIV. sa nasťahuje do bytu v Apoštolskom paláci
Po desiatich mesiacoch od jeho zvolenia v sobotu pápež Lev XIV. so svojimi spolupracovníkmi konečne zoberie do rúk riadenie z oficiálneho sídla, ktoré sa nachádza v Apoštolskom paláci vo Vatikáne. Hovorca Vatikánu Matteo Bruni potvrdil, že pápežská rezidencia bola prázdna od roku 2013.
Počas prvého obdobia svojho pontifikátu, kedy sa Lev XIV. nachádzal v Palazzo Sant’Uffizio (Palác Svätého ofícia), mal na svojom stole množstvo povinností v rámci Ekonómie Rímskej cirkvi. Trvalo to až do ukončenia komplexných rekonštrukčných prác, ktoré odstránili mnohé problémy týkajúce sa vlhkosti, starých vodovodných a elektrických rozvodov a poškodenej strechy.
Práce na apartmáne boli ukončené a pápež otvoril svoj nový domov 11. mája, pri príležitosti odstránenia pečatí, ktoré tam boli umiestnené po 21. apríli, kedy zomrel jeho predchodca pápež František. František sa rozhodol, že bude bývať v Dome sv. Marty, aby tak zdôraznil svoj skromný životný štýl a vyhol sa osamelosti, ktorú reprezentuje Apoštolský palác.
Pápežský apartmán, ktorý Lev XIV. teraz zamýšľa používať, pozostáva z viacerých priestorov, vrátane jeho súkromnej pracovne, knižnice a malej kaplnky. Prvým pápežom, ktorý mal túto česť obývať tieto priestory, bol svätý Pius X. v rokoch 1903 až 1914.


