Pred americkým veľvyslanectvom v Osle nastal výbuch.

pred americkym velvyslanectvom v osle nastal vybuch

Výbuch pred americkým veľvyslanectvom v Osle

V nedeľu o 1:00 došlo k výbuchu pred americkým veľvyslanectvom v Osle. Nórska polícia potvrdila, že incident sa zaobišiel bez obetí alebo zranených. Príčina výbuchu zatiaľ nie je známa a vyšetrovanie sa nachádza v počiatočnej fáze. Polícia na mieste nasadila veľký počet policajtov, ktorí sa zaoberajú okolnosťami incidentu.

Podľa vyhlásenia vyšetrovateľov sa výbuch odohral v blízkosti vchodu do konzulárneho oddelenia veľvyslanectva. Veliteľ policajnej akcie, Michael Dellemyr, uviedol, že dostali niekoľko hlásení o explózii a po príchode na miesto potvrdili, že došlo k vážnemu incidentu. Zatiaľ sa nevyjadrujú k podrobnostiam o povahe poškodenej oblasti ani o možnej príčine výbuchu.

Polícia zároveň udržiava kontakt s predstaviteľmi veľvyslanectva ohľadom celého incidentu. Prítomnosť ozbrojených policajtov pred americkým veľvyslanectvom vzbudila obavy, avšak zatiaľ neexistujú informácie o tom, že by incident súvisel s prebiehajúcim konfliktom na Blízkom východe.