Košice: Mesto pokračuje v oprave výtlkov, ktoré vznikli počas tejto zimy.
Opravy výtlkov v Košiciach pokračujú
V Košiciach sa mesto aktívne pustilo do opráv výtlkov, ktoré sa objavili na komunikáciách počas tejto zimy. Doteraz už bolo opravených 300 štvorcových metrov poškodených ciest, pričom tieto výtlky vznikli v dôsledku náhlych teplotných výkyvov, ktoré charakterizovali nedávne zimné mesiace.
Zloženie a použitie asfaltovej zmesi
Na opravy bola využitá špeciálna náhradná asfaltová zmes s hmotnosťou 17 ton. Táto zmes je určená najmä na odstraňovanie havarijných stavov počas zimného obdobia, čo dokazuje snahu magistrátu o zlepšenie stavu cestnej infraštruktúry vo všetkých košických mestských častiach.
Priorita opráv a závislosť na počasí
Primátor Jaroslav Polaček uviedol, že mesto prioritne opravuje výtlky na dôležitých trasách MHD, ako aj na hlavných ťahoch a v lokalitách jednotlivých sídlisk. Kvalita a rozsah opráv sú silne ovplyvnené aktuálnymi klimatickými podmienkami.
Očakávané dokončenie opráv
Opravy výtlkov budú pokračovať až do konca marca, kedy sa predpokladá, že začne výroba klasických asfaltových zmesí. Potom by sa mohli uskutočniť výraznejšie a súvislejšie opravy ciest v Košiciach.
Možnosti nahlasovania poškodení
Košičania majú možnosť nahlasovať akékoľvek poškodenia komunikácií prostredníctvom e-mailu na adresu udrzbaciest@kosice.sk alebo telefonicky na čísle 16126. Ak bude podnet zamestnancami referátu správy a údržby ciest magistrátu označený za opodstatnený, zaradia ho do plánovaných opráv v blízkej budúcnosti.
Plány na čistenie komunikácií
Okrem obnovy výtlkov sa aktuálne pripravuje aj harmonogram na čistenie ciest a zber posypového materiálu po zime, aby sa zaistila bezpečnosť a plynulosť dopravy v meste.


