Pri požiari v pražskej psychiatrickej nemocnici zahynul jeden človek.
Požiar v Pražskej psychiatrickej nemocnici
V areáli Psychiatrickej nemocnice Bohnice v Prahe došlo k tragickému požiaru, pri ktorom si smútil jeden človek. K incidentu došlo v budove Národného ústavu pre autizmus, kde hasiči zasahovali po vyhlásení poplachu v popoludňajších hodinách. Na mieste požiaru odborníci zistili, že jedna osoba sa nadýchala splodín dymu, a aj napriek snahe záchranárov oživiť ju, bol konštatovaný jej smrť.
Podľa informácií z hasičských zdrojov bol požiar ohlásený o 14:23, pričom o desať minút neskôr bolo oznámené, že ohnisko požiaru bolo lokalizované a hasiči začali s odvetrávaním zadymených priestorov. Pred ich príchodom sa však podarilo evakuovať 16 osôb. Hasiči potvrdili, že plamene zasiahli vybavenie izby v budove ústavu, avšak doteraz nebolo zverejnené, čo požiar spôsobilo, ani aké sú predpokladané materiálne škody.
V súčasnosti prebieha vyšetrovanie, ktorého cieľom je zistiť príčinu požiaru. Polícia sa už zamerala na zbieranie dôkazov a vypočúvanie svedkov, ktorí by mohli prispieť k objasneniu situácie. O vývoji prípadu budeme informovať.


